Sport i fitnessTenis

David Nalbandian - Argentinski teniser

U svijetu jedna od uobičajenih vrsta sporta je tenis. Svojim zabava ne zaostaje za mnogo sportskih događaja. Igra tenis nije samo moderan, ali i prestižnu. Neko igrao na amaterskoj razini, za druge to je profesionalni sport koji zahtijeva mnogo snage i energije. Profesionalni sportisti učestvuju u raznim međunarodnim turnirima, osvojite nagrade i priznanja. Oni - ponos svoje zemlje.

David Nalbandian. Karijere i biografija

Za Argentinu, kao ponos je David Nalbandian - finalista prvog prvenstvu Grand Slam muški singl naslova u Wimbledonu, a tri puta finalist Davis Cup u reprezentaciju Argentine tima, bivši svetski broj tri u singlova. I to nije sve ostvarenje poznatog tenisera.

Prva pobjeda u sportu

1 Januar, 1982 u argentinskoj gradu Cordoba iz Norberto i Aldy Nalbandian imao sina, Davida. Od djetinjstva, roditelji naučili njegov mladi sin sportu, a za 5 godina je poslan u sekciji tenis. Od tog vremena potječe karijeru argentinskog tenisera sa Armenian-talijanski korijeni David Nalbandian.

Upornost i rad dječak dala rezultate. Braneći čast svoje zemlje, on učestvuje u mlađih selekcija teniski turnir u starosnim grupama 14, 16 i 18 godina. Prva velika pobjeda mu je došao 1996. godine, kada David Nalbandian u reprezentaciju Argentine osvojili Svjetsko juniorsko turnir tim tenis. A kada je 1998. godine, pobedivši Roger Federer, David osvojili titulu Junior US Opena u singlu, međunarodna zajednica je počela govoriti o perspektivnih mladih tenisera.

Treneri, sportisti, navijači su bili zainteresovani u njegovoj biografiji. David Nalbandian nerado davao intervjue. tvrdoglavo dok je nastavio da osvoji tenis Olympus. Godinu dana kasnije, 1999. godine, David osvaja Junior Wimbledon turnir u dublu sa Guillermo Coria, i ide u finale juniorskog Roland Garrosa.

Značajan napredak u karijeri Nalbandian je

U 2002. godini, kada je David Nalbandian je bilo 20 godina, sudjelovao je u Wimbledon Tenis prvenstva. Nakon što je osvojio niz pobjeda, stigao je do finala, ali je poražen od najjačih kandidat iz Australije Lleyton Hewitt. Ipak, to nije zaustavilo u rangiranju ATP unesite ga u top 50 najboljih igrača i Argentina David Nalbandian, od kojih je fotografija pojavila u svim vodećim medijima u zemlji, bio je proglašen za sportistu godine.

Prekretnica u karijeri, rekao je David 2005. godine, kada slučajno je imao sreću da učestvuje na finalnom turniru, koji je održan u Šangaju. Odbio da učestvuje u takmičenju, dva tenisera koji su na vrhu linije u listu učesnika, dao zeleno svjetlo za Davida. On ide u polufinale, tuče Nikolaj Davidenko - teniser iz Rusije, au finale ulazi u borbu sa teniser Rodžer Federer iz Švajcarske. Ovaj poznati igra je trajao oko 5 sati da Nalbandian izbacio prvi i preselio na treće mjesto na rang listi.

Tokom svoje karijere, David Nalbandian je da zna uspone i padove. Nesretan za tenis počeo je 2007. godine, kada je bio u rejting u trećem deset. Nakon niza poraza njega, prvo u Madridu, a zatim u Parizu, uspeo da osvoji dva Masters serije turnira jeseni.

Glavni cilj - pobjedu u Davis Cup

Glavni cilj u njihovim sportskim aktivnostima David Nalbandian smatra rigorozne pobjede u Davis Cup, a budući da je ovo turnir tim, da učestvuju u njemu samo je nemoguće. U 2006. godini, Argentini u Moskvi, izgubivši u ruski klub stigne do finala. Odlučujući dubl meč David Nalbandian postaje tandem - Agustin Kalekri, koji je stupio na gorku borbu s drugim jakim tandem Marat Safin - Dmitry Tursunov, na kraju pobijedio.

U 2008. godini, Nalbandian, drugu šansu da osvoje prestižnu trofej. U to vrijeme, Argentina je predstavio još jedan talentovan teniser - Juan Martin Del Potro, tako da finalne utakmice protiv Španije je obećao da će biti zanimljivo. Njegov susret sa Ferrer, David Nalbandian osvojio, ali to je bio jedini argentinski pobjede u finalu. poraženi su njegovi prijatelji u timu.

Po treći put, David učestvuje na turniru u 2011. godini. Zajedno sa Juan Martin Del Potro u polufinalu su trijumf nad Srbijom, a sada će imati revanš sa Španijom. Međutim, šansu da osvoje minimum: rivali igraju kod kuće, a njihov sastav je najjači teniser Rafael Nadal. Nalbandian, koji je u to vrijeme zabilježene zdravstvene probleme, pomogao njegov tim samo u dublu, igrajući se sa Eduardo Shvankom.

Propust da se Argentina i David Nalbandian je počela 2013. godine, kada su Česi u polufinalu porazili Argentinci. Od tog trenutka završi profesionalnu sportsku karijeru Nalbandian.