Sport i fitnessNogomet

Euro 1996: Rezultati i činjenice

Godine 1996. bio je domaćin Evropskog prvenstva u fudbalu. Lokacija postala Engleskoj. Euro 1996 ostao je upamćen po mnogim fudbalskih navijača. Turnir je donio nova pravila i pokazati svijetu debitanata velika takmičenja: Hrvatska, Češka, Turska, Bugarska, Švicarske i Rusije. Na Euru 1996. godine Velika Britanija posljednji put da pokažu svoju najbolju stranu, dostižući do polufinala. Na istom prvenstvu je bilo pravilo "Golden Goal" i povećao broj zemalja učesnica je 2 puta (do 16).

kvalifikacijski turnir

Kvalifikacijski turnir ne sjećam nikakve senzacije. samo iznenađeni Švedska, koja je bila bronzane medalje prošlog Evropskog prvenstva, ne dolazi u završnom dijelu. Ona se uzdigla iznad Švicarske i Turske.

Širenjem broj zemalja koje su bile u mogućnosti da učestvuju na turniru više timova imali su priliku da napusti grupu. Na Euru 1996 nakon raspada SSSR-a i Čehoslovačke otišao u Rusiju i Češku.

Grupa A

U grupi su bili Britanije, Nizozemske, Škotske i Švicarske.

Rvati ovdje je počela sa prvim Euro 1996 utakmica. U prvom kolu Švicarska Beat Engleske i Holandije nije mogao pobijediti Škotska. Revanšu sve objasniti: Sljedbenici tukao protivnike rezultatom 2: 0.

U trećem kolu Engleske otpor Holland i postigao četiri gola. U paralelnom sastanku u Švicarskoj Škotska pobijedio 1: 0. Holland u ovoj situaciji nije došao iz grupe, ali Škotska nije mogao zadržati naleta i propustio loptu. U plej-ofa došao, Engleskoj i Holandiji.

Grupa B

Grupe su Francuska, Španjolska, Rumunjska i Bugarska.

Uprkos očiglednim favoriti, upustio sam se u last minute treće faze. Na Euro 1996 nogomet u grupi B za finale pola, Francuska i Bugarska su 4 boda u Španiji - 2, Rumunija je ostala samo 0.

U poslednjem meču prvog Spain-Rumunija potrebno da osvoji, da su uspeli da samo šest minuta prije kraja utakmice. Francuska nije lak zadatak da pridobije Bugarsku.

Grupa C

Grupe uključuje Njemačke, Češke, Italije i Rusije.

Mnogi analitičari tvrde da je ruska reprezentacija je najjači u čitavom post-sovjetske povijesti. Starost je bila najbolja igrača, gotovo svi su bili u vodećim evropskim prvenstvima. Međutim, ruski tim nije imao sreće na Euru 1996. Rezultati su mnogi navijači, ali ne smije se zaboraviti da je grupa imala budući šampioni i srebrne medalje. Postao je jak protivnik Italije.

Njemačka je osvojila grupa sa nulom. Druga najjača ekipa postala Češke, koja je uspjela pobijediti Italijanima. Rusija završio grupnu fazu na četvrtom mestu.

Grupa D

Grupa obuhvata Portugala, Hrvatske, Danske i Turske.

U ovoj grupi, mnogi su bili zainteresovani u Danskoj. Trenutni nosilac Kupa stajao jak sastav, što je bilo prije još bolje od četiri godine. U prvoj fazi nisu mogli pobjediti Portugal, remizirala. Hrvati poraženi Danci 3: 0. Pobjede protiv Turske nisu dozvolili da napusti grupu. U plej-off Portugala i Hrvatske. Posljednje mjesto u grupi okupirali Turci.

četvrtfinalu

Četvrtfinale utakmice nisu predstavljene publici dosta golova. Neke igre i da je završila u remiju bez golova. Samo jedan tim je postigao dva gola.

Par Engleskoj i Španjolskoj su najinteresantnije. Oba tima stvorio more šansi, ali je postigao u regularnom vremenu nije uspio. Sve je odlučeno u penale, gdje su Britanci su bili nepogrešivi. U reprezentaciju Španije Fernando Hierro je napravio grešku, i jednim potezom golmana domaćina je uspio parirati. UKUPNO: 4: 2 po licu mjesta.

U četvrtfinalu, Hrvatska je dobila impresivan Njemačka. Hrvati su počeli meč snažno, ali fauliran u njemački nogometaš u svom kaznenom prostoru, nakon čega je kazna je ispravno implementiran. 51 minute Hrvatska je odigrala loptu, ali je nakon nekoliko minuta bio je isključen Štimac. Njemačka gotovo odmah iskoristio i prešla u vodstvo. Rezultat: 2: 1 u korist Nijemaca.

Češke morao da se bori sa impresivan napad Portugal. Češki odbrane Sude nositi s napadima Luis Figo i Rui Costa. 53 minuta veznjak Karel Poborsky dao Češka naprijed. Portugal nije mogao da poravna rezultat, bez obzira na uklanjanje Lathan u 83. minuti.

Utakmica Francuska-Holandija privukla posebnu pažnju. U ovaj par upoznao sjajan tim sposoban da sija. Međutim, meč je bio dosadan. U većini vremena publika nije vidio ciljeve. U penala rezultat nije bio u stanju da Klarensa Zeedorfa. Rezultat: 5: 4 na penale u polufinalu u Francuskoj.

polufinale

Par Njemačkoj, Engleskoj nije mogao odlučiti ko će ići na glavni put. U prvoj polovini, tim postigao jedan lopte. U penala njemački golman Andreas Köpke ogleda udara i vodio tim u finale. Rezultat: 6: 5 na penale.

Utakmica Češka-Francuska dobila najdosadniji u prvenstvu. Regularno vrijeme ciljeva uzalud. Sve je odlučeno u penala, gdje opet prvih deset udaraca su nepogrešiv, a zatim i Češkoj golman odbranio jedanaesterac. Rezultat: 6: 5 na penale.

Euro 1996 Finale

finala Evropskog prvenstva obećavaju da će biti uzbudljivo. Koji je osvojio Euro 1996. godine? Ovo pitanje se može čuti od mladih navijača. Do kraja turnira, Njemačka je došao s ozbiljnim gubicima. Mnogi od ključnih igrača je ranjeno. Zahtjev za igru uključeni samo 16 igrača, sa pet a zamijenio ga je dva golmana.

Česi su prošla bolje. On nije imao suspenzije i ozljede igrača. Uprkos nesretna situacija, Njemačka je bila u stanju da izađu i pobijediti. U drugom poluvremenu Česi je povela. U 69. minuti na terenu je postojala rezervne Njemačka napadač Oliver Bierhoff. U roku od šest minuta je izjednačio, au produžecima postigao "Zlatna lopta".

Euro 1996 Nogomet Njemačka doveo samo trofej dugi niz godina. Zemlja shvatio sistemske krize, a navijači morali dugo čekati za nove pobjede.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.