Sport i fitnessNogomet

EURO 2008: rezultati

EURO 2008 - trinaesti Evropsko prvenstvo, koja je održana u Austriji i Švicarskoj. Bio je drugi turnir održan u dvije zemlje. Držao sam 7-29 Lipanj 2008. Na turniru je učestvovalo 16 ekipa. Ekipe domaćina dozvoljeno da direktno učestvuju. Preostalih 14 timova su se kvalifikovali i bili podijeljeni u grupe.

Za pravo da bude domaćin EURO 2008 i borili Ruske Federacije, ali je brzo povukao svoju kandidaturu, kao prijavio za Svjetsko prvenstvo 2018..

Promjene u pravilima

Evropsko prvenstvo 2008 zapamćen promjena u pravilima. "Gold" i "srebro" ciljevi su otkazani, koja je djelovala u prethodnom turniru. Na kvalifikacijski turnir nije održan play-offu.

Rusije u kvalifikacijama utakmice

U kvalifikacionim mečevima imao senzaciju. Svi učesnici su bili podijeljeni u sedam grupa, od kojih je u finalu dva tima.

Do kvalifikacija za ruski klub je došao s novim trenerom. Oni su postali Holanđanin Guus Hiddink. On je zamijenio Semin, koji nisu voditi tim do Svjetskog prvenstva 2006. godine.

Grupu je došao u Rusiju Hrvatske, Engleske, Izraela, Makedonije, Estonije i Andore. Prve tri ekipe bili su glavni rivali u borbi za pristup EURO 2008. godine. Sto je zanimljivo utakmice i zapaliti ne daju završnoj fazi. Engleska je počela kvalifikacijama nije uspio. Prvo nisam mogao pobijediti Makedonija (0: 0), a zatim u potpunosti izgubio Hrvatska (0: 2). Ruski tim da je to plus. Počela je mnogo bolje, vezan uz Izrael i Hrvatska. Indikatori usadili nadu u srcima navijača.

Nadovezujući se na Hiddink timu su porasle način Estonije i Makedonije, koja je sa istim rezultatom (2: 0) su tukli. To joj nije i tim Andora zaustaviti. Druga utakmica je završena u korist Rusije.

Posebno intenzivne borbe su protiv Britanaca. Prvi izumitelji kući fudbalu osvojio sa drobljenje rezultatom 3: 0. Engleska je bila u drugom redu, ispred Rusije na pet bodova. Revanšu je održan u "Lužnjiki". Utakmica nazvan "Game of the Year". Britanski račun otvoren, ali nisu bili u stanju zadržati ga. Prvi penal Pavlyuchenko, a onda je predvodio svoj tim u vodstvo.

Za izlaz iz grupe Rusi morali pobijediti Izrael i Andora. Ovo je mjesto gdje igrači i napravio nervozan fanova. Izrael nije bio u stanju da pobedi, izgubivši 1: 2. Engleska je bilo dovoljno da se vežu s Hrvatskom i idite na UEFA EURO 2008. na drugo mjesto kao jednak broj bodova sa našim timom je imala prednost na drugim pokazateljima.

Međutim, Hrvatska, koja je već od prvog mjesta, odlučio je da na adekvatan način završi svoj put na prepunoj "Wembley". Do 14. minutu utakmice Hrvati su 2: 0. U drugoj polovini, domaćini su uspjeli da igraju dvije lopte, ali je odmah propustili. Rusija u paralelnom utakmici tukli Andora sa minimalnim rezultatom, i otišao na EURO 2008. Možemo reći da je Hrvatska postala propusnicu za turnir.

EURO 2008 nogomet

Osim Austrije, Švicarske i Rusije otišao na turnir, Poljska, Portugal, Italija, Francuska, Grčka, Turska, Češka, Njemačka, Španjolska, Švedska, Rumunjska i Nizozemska.

Grupa A

Stanje: Portugal, Turska, Češka i Švicarska.

Reprezentacije Češke, za koje analitičari smatraju favorit u grupi na UEFA EURO 2008 nogomet, nije u dva meča i osvojila tek treće mjesto. Najbolje od svega su napravljeni od strane Turske i Portugala, je postigao šest poena.

Grupa B

Država: Hrvatska, Njemačka, Austrija i Poljska.

Evo sijala Hrvata. Lako su mogli postići devet poena i idite na play-off od prvog mjesta. Druga linija je otišao u Njemačku, koja nije joj lako vezan. Austrija se borili do zadnje minute, ali da se oko više profesionalnih protivnik nije mogao.

Grupa C

Status: Holandija, Italija, Rumunjska i Francuska.

Najgore od svega u "grupi smrti" su bili Francuzi. Počeli smo s neizvjesnom remi u utakmici protiv Rumunije, a zatim u potpunosti izgubio u dva kruga. Nizozemske su bili najjači od svih i lako iz grupe. Drugo mjesto je otišao u Italiju.

Grupa D

Država: Španjolska, Rusija, Švedska i Grčka.

EURO 2008 Rusija je pokrenula veliku poraza od Španije. Na četiri gola iz Španci odgovoriti samo jedan Pavlyuchenko na kraju utakmice. Aktuelnog šampiona Evrope (Grčka) dali do Rusije sa minimalnim rezultatom. EURO 2008 Rusija je nastavila pobjede nad Švedske (2: 0). Uvaženi shone dok Pavlyuchenko i Aršavin. Ovaj rezultat je već postignuće. Prije toga, u novoj istoriji Rusije nije pogođen u plej-ofu evropskim prvenstvima. Španci i Rusi nastavili svoj pohod na UEFA EURO 2008. Odgovara da je naš tim imao na ovom turniru, postali klasici.

1/4 finala

U prvom četvrtfinalu meč konvergentne Njemačke i Portugala. Igri daje vrlo vruće. Do 25. minutu zahvaljujući golovima Klose i Shvayshtaygera Nijemci su već bili na računu. Nakon 40 minuta igre, Portugal je postigao prvi gol, ali doge neprijatelj ne mogu. U drugom poluvremenu, Ballack čini rezultatom 3: 1, ali na kraju je portugalski postigao uteha cilj.

Hrvatska je u borbi sa Turskom favorit. Uspeli da prođe bez grupa gubitka i sreće da se Turcima. Međutim, glavni vrijeme utakmice završio remijem (1: 1), au Turskoj je održana u polufinalu kazne.

1/4 Rusija je u nekoliko Holandija - tim koji je porazio sve protivnike u grupi. Šanse izaći kao pobednik protiv takve impresivan tim su nule. Međutim, "narančasti" su pokazali nezadovoljavajuće nogomet, za koje su kažnjeni. U regularnom vremenu završen remijem (1: 1), ali je u ekstra Rusi su bili u stanju da postigne dva prekrasna gola.

Višegodišnji protivnika Španije i Italije donio je dosadna utakmica koje su se odlučile na prvu pobjedu u penala.

polufinale

Ruski tim još jednom morao da se takmiči sa Španijom. Do 50 minuta uspio da sadrži Španaca, ali onda slijedi tri gola koji je poslao Rusi kući.

U drugom polufinalu sukob između Njemačke i Turske. Drugo, ohrabrena nakon pobjede nad Hrvatskom, bacili sve snage u napadu. Oni to rade, ali Nijemci su još bolje. Rezultat - 3: 2.

finale

Finalu nije ispunio očekivanja na sjajan igra. Jedini gol postigao je Torres i pomogao Španija snimili drugu titulu prvaka Evrope.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.