Sport i fitnessNogomet

Interkontinentalni kup

U modernom fudbalu postoji veliki broj različitih trofeja za timove koji se bore na različitim nivoima. U klub najprestižniji turnir u fudbalu se smatra Ligu prvaka, dok su najaktivniji ekipe bore jedni druge u okviru Svjetskog kupa. Međutim, ova dva turnira nisu ograničeni samo na nogomet, ima mnogo više različitih trofeja da tim može dobiti. I u ovom slučaju to će biti oko Interkontinentalni kup. Ćete saznati koliko se održava, što je njegova suština, a koji najčešće je osvojila. Osim toga, naučit ćete o tome šta je na plaži Soccer Interkontinentalni kup, i koliko je velika svoje razlike.

Šta je to

Interkontinentalni kup - turnir koji je održan 1960-2004 između ova dva kluba. Jedan od njih bio je pobjednik Lige šampiona, koji je već gore navedeno, a drugi - pobednik Libertadores Kupa. Copa Libertadores - je analogni Lige prvaka u Južnoj Americi, u kojem se ispostavilo, neke od najjačih klubova na području kontinenta. Dakle, Interkontinentalni kup je kratak turnir, koji se sastoji od jedne utakmice, a u okviru turnira je odlučio šta fudbal je jači u određenoj godini, Južne Amerike ili Evrope.

turnir Povijest

Interkontinentalni kup održan je 1960. godine, ali je napomenuti da je prvih dvadeset godina koji se sastojao od dva meča, ali od 1980. format turnira je promijenjen, a tim je počeo da drži ne dva, ali jedan meč. Prvi šampion bio je Madrid "Real" 1960. godine, koja je pobedila Urugvaj "Penarol" sa ukupnim rezultatom 5: 1. Već u narednoj godini bio znatno nesavršen sistem. U prvom meču na "Peñarol" osvojio je portugalski "Benfica", ali u drugom meču osvojio je urugvajski klub. Kao rezultat toga, morali smo igrati treći i odlučujući meč u kojem je Urugvajci izvukao pobjedu. Međutim, tri meča na turniru, što je daleko od najprestižnijih - to je bilo previše, tako da je format i ne traje toliko dugo. Prvi klub koji je osvojio trofej u 1980. godine u novom formatu, postao je Urugvajac "Nacional", koji su tukli na engleskom "Nottingham Forest".

Posljednje vlasnik Interkontinentalni kup bio je portugalski klub "Luka", koji je 2004. porazio kolumbijski klub "Once Caldas" na penale. Najviše pod nazivom kluba u okviru turnira su tri južnoameričke i dva evropska predstavnika. To je argentinski klub "Boca Juniors", što je Urugvajac tim "Penarol" i "Nacional" i italijanski "Milan", a španski "Real". Sve ove naredbe povijesti turnira tri puta je osvojio kup.

Kraj Cup

Već 2000. godine postalo je jasno da Interkontinentalni kup gubi popularnost i seli se u svoj pad. Zatim, tu je prvi put održan FIFA Club World Cup, koji su bili predstavnici ne samo dvije najjače kontinentalne konfederacije. Kao rezultat toga, to je ovaj turnir stekao popularnost, i Interkontinentalni kup je prestala da postoji. Međutim, kao što je već rečeno, ovaj turnir nije samo klasičan fudbal. Ona ima turnir i plaže nogometu. Interkontinentalni kup postoji - to je malo više konkurencije, i to je razlikovati.

Beach football trofej

Ono što je drugačije o ovom turniru, ako je riječ o plaži nogomet? Interkontinentalni kup u ovom slučaju je potpuno drugačija. Prvo, to se provodi ne između klubova i reprezentacija između zemalja. Drugo, to nije tako beznačajan. Naprotiv, on se smatra drugom najprestižnijim nakon Svjetskog prvenstva. Ove su karakteristike plaže nogomet. turnir Interkontinentalni kup je relativno mlad, nosio je samo u 2011. godini. Zbog toga je igrao samo pet puta.

Ko je najjači od svih na ovom turniru, koji je poznat po svojoj plaži nogomet? Interkontinentalni kup po prvi put osvojio brazilske reprezentacije, osvojivši reprezentaciju Irana. Na drugom turniru u finalu susreta između Rusije i Tahiti, i Rusi su pobijedili. Oni su pokazali da su jedan od najboljih naroda igraju fudbal. Interkontinentalni kup Brazil ponovo osvojio, a zatim Irana. Oba puta u finalu tim igrao protiv Rusa koji nisu mogli ponoviti ostvarenje 2012. godine. Međutim, Rusija je zaista u stanju da igra fudbal na pesku - Interkontinentalni kup u naredne dvije godine je osvojio ovaj tim. I oba puta je poražena Brazila reprezentacije. Kao što možete vidjeti, Fudbal Interkontinentalni kup je vrlo različita od one koja je održana u velikom fudbalu.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.