Sport i fitnessHokej

Koliko minuta pauze od hokej? dvosmislen odgovor

U svijetu postoje tri glavne vrste hokej. Najpopularniji (u našoj zemlji) - hokej na ledu. Ali postoje i hokej, hokej na travi. Dakle, na pitanje koliko minuta pauze u hokeju, odgovor nije uvijek jednostavan.

golf

Hokej igre se održavaju na posebno označene kutije koje se nazivaju platforme.

U hokeju na travi polje je veličine 91,4 m do 55 m. Premaz je obično trava, ali ponekad sintetički ili gline.

Bandy polje dostiže 90-110 m do 50-65 m, sa za pranje - 51-61 m 24-30 m U oba slučaja igara održati na prostorima led ..

multiplayer

Bez obzira na vrstu, hokej je kolektivna igra. U hokeju na travi i lopta tim se sastoji od jedanaest igrača, jedan od njih - golmana. U hokeju na ledu igrača u polju šest, menjaju periodično tokom utakmice, sa izuzetkom golmana. On je stalna jedinica.

Koliko dugo traje pauza u hokej?

Utakmica u hokeju na travi se sastoji od dva perioda od 35 minuta. svaki i jedan pauzu 20 min. Bandy i dva perioda, ali za 45 minuta, a jedna od istog vremenskog intervala -. Dvadeset minuta. Koliko minuta pauze u hokeju na ledu, najpopularnija igra? Dakle, imamo tri standardna dvadeset minuta periodu. Tako je neto vrijeme igre traje šezdeset minuta. Breaks dva. Traju za svaki petnaest minuta te su standard za sve takmičenjima od strane Međunarodne hokejaške federacije. Koliko break u hokeju na ledu? 15 minuta.

Izuzeci od pravila

Međutim, od januara 11, 2013. godine u prvenstvu Continental Hockey League (KHL) pauzama između perioda povećan na sedamnaest minuta. Pa koliko minuta pauze u hokeju sada? Evropska sportisti odstoji dvije minute više kao i njihovi drugovi u inostranstvu iz NHL.

Dodatno vrijeme i pauze

Ako se u toku rezultat utakmica nije otvoren, ili je neriješeno, onda se obično propisuje dalje vremena, tzv prekovremeno. Ako prekovremeni rad i ne donosi nikakve rezultate, udario penala snimaka (metaka). Njihov broj, kao i trajanje (i potrebu za većinu) prekovremeni rad, raspravlja u unaprijed u vrijeme regulacije hokejaškog turnira.

Od svog značaj ovisi o principu određivanja vremena prekovremenog rada i pauza. Tako je, u poznatim ligama (NHL i CHL) u neutralnoj vodstvo je dodijeljen pauzu za petnaest minuta, a zatim pet minuta prekovremenog rada (čista vremenu) prije nego što je prvi pogodak. Ako je bilo tim nema uspjeli provesti sipa led. Potrebno je deset do petnaest minuta (jedan dodatni pauza). Zatim pratite slobodna bacanja, ili metaka, tri iz svakog tima. Kada je remi role nastaviti sve dok prvi cilj pak ili protivnika prvi promašaj.

Završnoj fazi velikih prvenstava (Svjetsko prvenstvo, na primjer) je već jedan od četvrtog prekovremeno produžen do deset minuta čistog vremena. Onda (opet na kravatu rezultat) koji bullitny utjelovljenje. U finalnoj utakmici, kada je otvoren u regularnom vremenu (šezdeset minuta) računa ili ne privlači dok za prekovremeni rad traje do prvog ciljeva. I može se protezala dugo. Finale - ozbiljna stvar, i dobro Bez pobjednika u njemu, ili ne radi. Koliko minuta slomiti između hokej prekovremeno i znacima? Sve isto 15 minuta.

rodno mjesto hokeja

Rodno mjesto hokej se smatra Kanadi, tačnije Montrealu. Ali je nedavno tu tvrdnju osporava, kao što su Nova Scotia i Ontario. Neki istraživači idu dalje i skrene pažnju javnosti na slike holandskog umjetnika šesnaestog stoljeća, gdje se na smrznutim ribnjak opisuju ljudi koji se bave vrlo sličan hokej. Međutim, Evropljani obratio pažnju na hokej kao sport tek početkom dvadesetog stoljeća. Pa je Kanada ne samo tradicionalne, ali i zasluženo nosi titulu predaka hokeja.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.