Sport i fitnessEkstremni sportovi

Riccardo Daniel: biografija, zanimljivosti

Daniel Ricardo pripada najtalentovanijih vozača u modernom "Formula 1". On je vrlo šarmantan i pozitivna osoba. Proprietary osmijeh je postao njegov zaštitni znak. Na stazi je nepopustljiva protivnik, koji je uvijek teži da bude prvi. Čak iu teškim utrkama kada je automobil nije vrlo konkurentan, Ricardo ne odustaje i pokušava izvući maksimum iz svog automobila.

rane karijere

I započeo svoju karijeru kao budućeg konkurenta u Australiji. U svom ranom djetinjstvu počeo je da je zainteresiran za trke. Ali to nije bila njegova jedina strast. Daniel je bio vrlo drag Australian Football. Mogao je čak i početi da se bave njima profesionalno. Ali ipak sam dao prednost auto trke.

Kao i svaka racer, Riccardo je počeo sa karting. On je u više navrata je postao prvak Australije.

Prelazak na "Formula"

U prvenstvu, "Formula BMW", debi Riccardo. Daniel je osvojio Grand da učestvuje u trkama u seriji. sezonu je proveo u 19 trka, od kojih su dva je osvojio, i dobio na podijumu 12 puta. To je omogućilo Ricardo da postane treći u ukupnom poretku, koji mu je dao pravo da govori, "Formula BMW" u finalu. Tu je bio u mogućnosti da se peto mjesto. Daniel uspjeh dobili su medalje.

Godinu dana kasnije, vozač prebacuje na "Formula Renault", koji učestvuje u Italiji i Evropi serije. Govori su formirane na različite načine. Ako je talijanski Daniel je proveo 14 utrka, a jednom je bio na podijumu, u Europi je sudjelovao u samo 4 trke, koji nije uspio pogoditi mrežu poena. 2008 čini se da je mnogo uspješnija za Riccardo. Daniel slavila prvenstvo u zapadnoevropske "Formula Renault" i zauzeo drugo mjesto na Evropskom prvenstvu. Iste godine, sportista je imao tri trke u "Formula 3". vozač narednu sezonu proveo u timu Carlin Motorsport. Daniel je proveo godinu dana u britanskom "Formula 3", i vrlo uspješno. U svakoj utrci vozač uspio na podijumu. On je završio prvih sedam puta, a 13 je došao u top tri.

U debitantskoj sezoni u "Formuli 1"

Zbog svojih uspjeha vozač je viđena Red Bull Racing, to mu je omogućilo da putuju u Jerez da učestvuju u testovima mladih pilota.

On nastavlja da se takmiči u "Formula Renault", ali dobiva priliku da postane test vozač za Red Bull, kao i Scuderia Toro Rosso. U 2011. godini, Riccardo i dalje ponaša kao Renault serije. On je bio pozvan da učestvuje u trkama u petak za ekipu Toro Rosso. Daniel je debitovao u "Formuli 1". U sredini sezone, potpisao je ugovor s HRT-tima i njegova prva trka je održana na VN Velike Britanije. Sljedeće prolazi u Riccardo sezone Toro Rosso, koji postaje primarni pilota. Ali vozač nije imao konkurentan automobil.

Igranje za Red Bull

U 2013. godini, još jedan australijski vozač Mark Uebber napustiti Red Bull, njegovo mjesto zauzima Ricardo. Daniel vrlo dobro započeli sezonu. Već u utrci debiju za novi tim je uspio doći do cilja drugi. Ali radost je poremećen diskvalifikacijom zbog kršenja propisa. Ali ova trka je pokazala da je od sportista već ove sezone možemo očekivati ozbiljne rezultate. Tokom sezone, Riccardo je bio u stanju da osvoji tri pobjede. On je bio glavni rival dominantne tim Mercedes. Partner Daniel igrač bio višestruki svjetski prvak Sebastian Vettel. Ali to je bio Riccardo zauzeo treće mjesto u ukupnom poretku. Na kraju sezone Vettel napustio tim, i novog partnera, Daniel je postao najmlađi vozač Kvjat.

Sve naredne sezone "Mercedes", nastavio je da dominira, ali Red Bull nisu bili u mogućnosti da se natječu s njima. Glavni rival trkači Mercedes postao Sebastian Vettel, koji je počeo da igra za "Ferrari". Red Bull sezona nije baš dobro.

Dok su izgledi za narednu sezonu nisu ohrabrujući Riccardo. Daniel kaže da je nivo Mercedes pristup bio bi gotovo nemoguće. Međutim, on je naglasio da je u 2017. godini, kada je za promjenu pravila, njegov tim može imati ozbiljne šanse za uspjeh.

Zanimljivosti iz života vozača

Jedan od najvećih odlučujući u trci je Daniel Riccardo. "Formula 1" voli pilota koji se ne boje da preuzmu rizike. Ali izvan racing sportaš ima prilično opušteni stil života. O njemu ne piše u tabloidima, on se ne vidi u skandale, a spominje u medijima često povezani sa svoje profesionalne aktivnosti. Daniel Ricardo kaže da je glavna lekcija u životu, bio je 14 godina kada je pole-pozicije u utrci odgođena do zadnjeg kruga. Kao rezultat toga, nije mogao oko protivnika i završio kao drugi. Sad zna da nikada neće trebati povući do kraja.

Nije važno u svom životu počeo utrke, "Formula". Daniel Ricardo kaže da je najvažnija stvar je sreća. ugovor vozač ističe krajem 2016. godine. U svakom slučaju, Daniel želi ostati u sportu, čak i ako ne u "Formuli 1". Riccardo ne isključuje mogućnost nastavka karijere u racing druge serije.

Možda Daniel Riccardo očekivanja o narednoj sezoni su potvrđene. Ali u svakom slučaju to je u svakoj trci će se boriti na svakom koraku, pokušati da izvuku maksimum iz svog automobila. "Formula 1" su često iznenađuje. Nikada ne možete reći tko će osvojiti sigurno. Možda u narednim navijači ove sezone neće biti samo moći vidjeti na podijumu Australije vozač Daniel Riccardo.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.