Vijesti i društvoSlavne

Lewis Hamilton karijera naslov svjetskog prvaka

Lewis Hamilton - čuveni britanski vozač u Formuli 1. Sada je bio u korist tima, "Mercedes", ugovor sa kojim je potpisan pilot u 2013. godini. Lewis oženio. Novinarima je često pojavio glasine o romantičnoj vezi Lewis Hamilton i Rihanna, ali i sam vozač je u više navrata izjavio da je poznati pjevač upoznati sa dugo, a oni su samo prijatelji.

rane karijere

Lewis je rođen 1985. godine. U dobi od 11, počeo sam karting, kao i većina vozača u Formuli 1. Godine 2001. je učestvovao u Zimskoj serije Formula Renault. Hamilton je vozio četiri trke i završio ukupne 5. mjesto, nije dobio nikakve medalje.

A debi prvenstva

U 2007. godini, u svojoj prvoj trci Hamilton osvojio je bronzu. Svi su bili šokirani britanski debi. Ali to je bio samo početak. Na Velikoj nagradi Malezije Lewis Hamilton je bio drugi, a onda je osvojio srebro u Bahreinu, Španiji i Monaku. Šesti i sedmi fazama Formule 1 piloti počeli da "zlato". Po prvi put na najviši stupanj, Lewis ušao u Kanadi, a drugi put - u Sjedinjenim Američkim Državama. Sljedeći Hamilton osvojio je bronzanu medalju u Francuskoj i Velikoj Britaniji. Nakon toga došlo je do kvara - 9. mjesto na Evropskom Grand Prix. Nakon neuspjeha Lewis Hamilton odmah mogao da osvoji - Grand Prix u Mađarskoj pilot donio treće zlato u karijeri.

Zatim, tokom tri faze Britanac ne može pobijediti ni jednom, samo jednom završio na drugom mjestu. U Japanu, Lewis Hamilton je bio u mogućnosti ponovo osvojiti. 16. Grand Prix sezone, koja je održana u Kini, postao sportaš katastrofa. Pilot nije bio u stanju da završi trku i kompliciraju njihovoj borbi za titulu. U posljednje utrke sezone u jednom od uglova automobila Hamilton u zastoju. Kao rezultat toga, on je završio na sedmom mjestu, što mu nisu dozvolili da postane prvak Formule 1 debitantskoj sezoni.

Ali prvenstvo Britanaca ne moraju dugo čekati. on je bio u stanju u narednoj sezoni osvojiti Formule 1. Nakon osvajanja u Australiji, Lewis je 5. mjesto u Maleziji, on je bio na 13. mjestu u Bahreinu. Nakon toga, on je bio u mogućnosti da se vrati na podijum. 3., 2. i 1. vozač održan u Španjolskoj, Turskoj i Monako, respektivno. Nakon odlaska u Grand Prix u Kanadi i 10. mjesto na pozornicama u Francuskoj, Hamilton je bio u stanju da osvoji 4 podijuma, od kojih su 2 zlatne, pet uzastopnih trka. Njegov posljednji pobjede u prvenstvu sezone, Lewis je u Kini. 98 poena dozvoljeno britanske osvojiti generalnom plasmanu.

Drugi i treći prvenstvo

Sljedećih pet sezona sa Lewis Hamilton nije razvila. On je završio sezonu četvrti tri puta i peti dva puta. Samo 5 sezona vozač bio u stanju da osvoji 13 pobjeda. U 2014. godini, Hamilton je bio u mogućnosti da povrati titulu Formule 1.

Grand Prix u Australiji, Lewis nije bio u mogućnosti da se do kraja, a onda postigao 4 pobjede u nizu. U šestoj fazi, koja je održana u Monaku, Hamilton je bio drugi. U Kanadi, bio je u stanju da završi drugi put ove sezone. Zatim, tu je bio austrijski Grand Prix, gdje Lewis Hamilton osvojio je srebrnu medalju. Još jedna pobjeda je osvojio u svojoj rodnoj Velikoj Britaniji, a zatim 3 treća mjesta. U Belgiji, britanski opet otišla van staze, ali onda sam bio u mogućnosti da osvoji 6 koraka od 384 poena 7. Hamilton učinio dvostruki prvak u Formuli 1.

Godinu dana kasnije, osvojio je Formula 1 po drugi put za redom, postigao 10 pobjeda. U dva britanska sezone samo jednom nije uspio da se popne na podijum, ako ne i uzeti u obzir rase, u kojem on nije završio. Prošle sezone, Britanac osvojio 10 faze i završio je drugi na tabeli. Ove godine, Lewis Hamilton je na 2. mjesto nakon 4 faze.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.