Vijesti i društvoSlavne

John Higgins: biografija, činjenice života, fotografije

Jedan od najistaknutijih i najpoznatijih predstavnika snooker je John Higgins. Biografija igrač je počelo u malom gradu Wishaw, u kojoj je rođen 18. Maj 1975. Škot je osvojio međunarodnu licencu i postao profesionalni igrač u 1992. godine.

Zajedno s drugim, jednako eminentnih Britanac Ronnie O'Sullivan, on je ušao u svijet elita sorti snooker - snooker. Prvi trijumf dogodio 1994. godine, kada je u finalu su ga tukli Deyv Harold. Od tada, njegova karijera je počela naglo razvija.

Karijera Škotska "čarobnjak"

Prve dvije sezone u karijeri, John proveo prilično skromna. On je najavio i sam na turniru Grand Pri, koji senzacionalno osvojio prvo mjesto. U ovaj poznati igrač nije zaustavilo i sljedeće sezone osvojio dva naslova i British Open International Open. Ova dostignuća su omogućili Škot da se 11. mjesto na rang-listi svjetske snooker.

U sezoni 1995-1996 John Higgins je nastavio da pokaže izvanrednu utakmicu. Njegova kolekcija trofeja je popunjava još nekoliko naslova: German Open, International Open. Postao je četvrti finalista za svijet turnira i sa sigurnošću se nalazi na drugom redu rejting.

Sezona 1997/98 je bila najuspješnija u karijeri Scot-a. Higgins je bio finalist 8 rang turnira. Sada je samo svjetsko prvenstvo, gdje on nije bio poznat po velikim uspjehom. Uspješnog sticajem okolnosti bi mogle dovesti do njeguju san igrača. Da biste to učinili, Stiven Hendri morao izgubiti u prvom kolu konkurencije, i John, dobiti trofej. Kao rezultat toga, on je ostvaren zadatak i zauzela prvo mjesto na rang listi.

Visok rast i brzi pad

U 1998/99 sezoni Dzhon Higgins nije mogao braniti naslov. Međutim, igrač je bio na prvoj liniji, zbog pojačanja u nekoliko velikih natjecanja: The Masters, China International, UK Snooker Championship.

Narednoj sezoni nije bio tako uspješan u master karijeri. U jednom od turnira, on je postigao najviše poena po utakmici. Prva maksimalni brejk od 147 poena, snimljen u Kupu nacija, a zatim Irci Masters konkurencije. Higgins je osvojio trofej nekoliko nagrada na takmičenjima Welsh Open i Grand Prix.

U 2000/01 John počeo opadati. Isprva sve je dobro prošlo, a on je poražen u finalu britanskog prvenstvu eminentnih Mark Williams. Međutim, u Grand Prix, on je prestao učestvuje zbog vjenčanja. Utakmica Kup nacija je izgubio od Ronnie O'Sullivan i pao na treće svijet mjesto rang.

Uprkos nizak nivo igre u naredne dvije sezone, John Higgins je uspeo da ostane u prvih pet najboljih snooker igrača.

Visok nivo vještina - prvo mjesto na rang listi

U 2005/06 Škot ponovo odličnu formu igre. Na turniru Grand Prix, osvojio je glatku pobjedu nad svojim večiti rival Ronnie O'Sullivan. U isto vrijeme, John je postavio nekoliko unosa: 4 sto-seriju i 494 radi postigao.

Britanski prvenstvo bila manje uspješna za Higgins. On je izgubio u 1/8 finalu svog protivnika Ken Doherty, ali osvojio "Wembley" turnir. Na Malti kupa igrač dođe do finala, ali je poražen.

Na Welsh Open turnir iskusni majstor gubi u 1/8 finala. Utakmica China Open završava za Scot poraz Mark Williams. On je bio jedan od favorita za Svjetsko prvenstvo 2006. godine. Međutim, na opšte iznenađenje mnogih stručnjaka, to je način da se prvi krug takmičenja Mark Selby. Uprkos tome, snooker igrač John Higgins je uspio da povrati prvo mjesto rang.

Nestabilna igre, razočaravajuće fanove

Škotski navijači "čarobnjak" očekuje da bude kao uspešnih nastupa kako je sezona ranije. Međutim, John nije ih zadovoljiti, a samo razočarati. Učestvovao je u konkurenciji Northern Ireland Trophy, gdje je izgubio u 1/8 finala kineskog igrača. Nakon toga, on je propustio da brani titulu na takmičenju "Grand Prix".

Britanska prvenstvo Higgins čini gornje klase i dostigao fazu polufinala. Ali je izgubio od eventualnog pobjednika Peter Ebdon. Onda je iskusni majstori počeo opadati. On nije u prvom kolu takmičenja Welsh Open i Malta Cup. Na China Open turnira, Škot je pogodio 1/4 finala, izgubio od svog protivnika i bliski suradnik Grammy Dott.

Na prestižnom takmičenju u Sheffield, Dzhon Higgins nije bio favorit. Ipak, uspio je da se saniraju navijačima i da osvoji još jedan trofej.

Svetsku slavu - prvi veliki uspjeh

1998. godine, Škot je učestvovao na Svjetskom prvenstvu. On je prvi put u karijeri došao do finala i zgrabio pobjedu iz perspektive Mark Selby molodogoi. Englez da se kvalifikuje i pokazao visoke klase igra. Međutim, njegov protivnik je pokazao pravi vještinu i volju za pobjedu. Kao rezultat toga, "maga" proslavio uspjeh.

On je postao prvi dobitnik titulu 1998. godine, kada je bio ispred svega 23 godina u ovom pokazatelju dva sjajan igrača, Williams i O'Salivanna. 9 godina kasnije, osvojio je drugo trofej prvenstva.

U 2007. godini, nosilac počasnu titulu "Član Reda Britanskog carstva" Dzhon Higgins je u intervjuu priznao da je događaj je postao jedan od najvažnijih u životu, nakon rođenja djeteta.
Narednoj sezoni je još uspješnija za iskusan igrač. On je bio pobjednik natjecanja "Grand Prix" i dobio treći naslov. U rangiranju snooker igrača, završio je 4., a godinu dana kasnije postao njen lider.

Optužbe za podmićivanje

U aprilu 2010. godine, škotski igrač, zajedno sa svojim menadžer prisutan na poslovnom sastanku. Jedan uticajni biznismen ponudio Higgins i Mooney održati niz događanja na snooker na osnovu ugovora.

U to vrijeme, 3-puta osvajač naslova svijetu je odlučio da prihvati primamljiva ponuda i obavljanje ugovornih igara. Kao rezultat toga, Ivan je imao dati nekoliko snimaka. Ukupan iznos mita u iznosu od oko 400 000 dolara.

Nakon interne istrage Higgins je suspendovan od učešća na takmičenjima u snooker. Međutim, iskusni Škot je odlučio da opovrgne navode, rekavši da je cijela profesionalne karijere, nikada nije namjerno propustio.

Prema odluci nezavisnim sudom, igrač je dobio novčanom kaznom i polugodišnji diskvalifikacije, a njegov menadžer cjeloživotno suspenzije iz snooker.

Povratak u igru

Vraćajući se iz suspenzije, John osvojio nekoliko turnira. Dva od njih su najprestižnije: UK Championship i na Svjetskom prvenstvu. Škot je nastavio da pokaže visok nivo snooker. John Higgins, čija biografija je direktan dokaz svog talenta, "Doveo" pobjediti čak u ETPC-5. ETPC-6 nije išla tako dobro za njega. Stigao je do finala, ali je izgubio od kasnijeg šampiona Michael Holt.

British Championship John proveo na visokom nivou i sastaju u finalu sa Markom Uilyamsom. Tokom sastanka igrač priznao rezultatom 2: 7 i 5: 9. Ali u najteže utakmice, Higgins je bio u stanju da pobedi. Ovaj naslov je bio treći u karijeri.

Na turniru februara Welsh Open, stigao je do finala i dobio još jedan trofej, pobijedivši Stephen Maguire sa ukupnim rezultatom 9: 6. Sljedeći mjesec, Škot je vladala iu konkurenciji Hainan Classic.

Život izvan snooker

Čak četiri puta svjetski prvak John Higgins ima pravo na privatnost. 2000. godine, on je službeni brak sa svojom djevojkom Denise. Tokom godina su imali troje djece: Žena, Claudia, momci i Oliver Pearce. Osim toga, on je uvijek pokušava da prisustvuju fudbalskih utakmica iz vašeg omiljenog tima "Celtic".

2006. godine, nakon poraza u finalu Malta Cup, John pao iz aviona zbog ekstremne opijenosti. Međutim, pripremajući se za sljedeći turnir i svjetsku slavu u Crucible, igrač je bio u stanju da se odrekne alkohola.

U 2011. godini, Higgins se dogodilo velika tragedija. Njegov otac je umro od raka. To je gotovo uvijek u pratnji sina svih globalnih turnira.

U prvom redu na listi, osvojivši British Championship

Na godišnjoj britanski turnir finale Škot se sastao sa Markom Uilyamsom. John Higgins (vidi ispod fotografija) je postavljen za pobjedu.

U finalu je Velšanin je pokazao nizak nivo igre. U polufinalu je pokazao karakter i volju za pobjedu. Međutim, došlo je do konačnog veoma nesretan za njega. Ukupan rezultat je bio 9: 5, kada je Škot razbio tokom utakmice i osvojio 22 trofeja u svojoj čitave karijere kao profesionalni igrač. On je ušao u kohorte velikog snooker igrača, osvojiti više od dva u UK Championship.

John Higgins i dalje oduševljavaju svojim fanovima talentirani igra. Unatoč blagom padu, ona i dalje pokazuju visok nivo vještina. U ovom trenutku se nalazi na 6 svijetu rang. Škotski "čarobnjak" iz Wishaw zauvijek ušao u povijest popularne igre.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.