Sport i fitnessHokej

Neobična sportsko - valjak hokej

Često mladi ljudi su zainteresovani za neobičnim sportovima. Uzmimo, na primjer, valjak hokej. Fotografije i ovaj članak će vam pomoći da se nosi s tim. To, međutim, nije tako teško. Roller Hockey - sport koji liči na običan hokej, samo umjesto lopte za pranje se ovdje koristi. Zadatak igrača je da se postigne u protivničku mrežu.

Malo povijesti

Po prvi put na utakmici pojavio u Engleskoj u dvadesetom stoljeću. Onda je počeo da svira Nemcima. Roller Hockey je razvio u visokom ekonomskih kapaciteta zemalja. Trenutno, postoje organizacije poput Međunarodnog udruženja Roller sporta i International Federation of klizanje. Ove organizacije su organizatori Svjetskog i Evropskog prvenstva.

potrebne opreme

Da igra Roller Hockey zahtijevaju posebno opremljene igralište. Većina njegove dužine je 20 x 40 metara, najmanje 15 x 35 m. Platforma može biti asfaltirane, beton, kamene ploče ili daske. Glavna stvar je da je ograđen RIM-a, koji bi trebalo da bude u visini manje od 20 cm.

Svaki igrač je dužan da pravilno haljinu. Obavezna zaštita pod čarape, koljeno jastučići, rukavice i zavoj. Golman ima posebne jastučići za zaštitu stopala, njihova debljina iznosi oko 35 cm. Za upotrebu zaštita za ruke rukavice, debeli dlan. golman također nosi štitnika za kolena i zavoj. Često masku kako bi zaštitili svoje lice.

Roller Hockey - neke lopte?

Vrlo zabavno i uzbudljivo je valjak hokej. Lopta se koristi za igru posebno, ona je napravljena od tvrde gume. Težina - 155 grama, promjer - 23 cm je gol postigao kada je lopta prelazi gol liniju protivnika '..

Roller Hockey je takva stvar kao što je visoka lopta. Tako je bilo lopte da nakon udaranja štapom leteo do 1,5 metara ili više. Ako je leteo tako visoko u odraz udaranje golmana, greška se ne smatra. U drugim slučajevima, kao što su glumačke ekipe se računa kao kršenje.

Štap će biti od drveta. Visina 90-115 cm i težine ne više od 500 grama.

oprema za igre

Tim se sastoji od dva napadača, jedan veziva, jedan golman i jedan branitelj. Pored toga, klupa mora sjediti jedan golman i dva igrača zamijeniti. Zamijeniti igrač u bilo kojem trenutku tijekom igre ili za vrijeme pauze. Glavna stvar je da je novi član može započeti utakmicu samo kada zamijenjeni napustili to područje.

U igri dva dijela, svaki u trajanju od 20 minuta. Jedan break - 10 minuta. Također je moguće dodijeliti dodatno vrijeme, ako je potrebno po pravilima igre. Prvi produžetak traje 2 minute, drugi duže - 4 minute. Igra se nastavlja sve dok je prvi pogodak.

Igra je vrlo slična redovnoj hokej na ledu. Sportaši moraju kretati vrlo brzo biti sklopljen, primjetiti svaki pokret protivnika. U ovoj igri možete trenirati svoje ABS, ruke i noge.

Važno je da sportisti igrati kolektivno. Da li će svaki igrač učiniti kad god poželi, osvaja ovaj tim nikada neće ostvariti. Svi u tim ispunjava svoju ulogu, ali na kraju sve rade zajedno.

Svaki igrač mora dobro preći na valjke. Da biste mogli da rotirati i okrenite velikom brzinom, smanjiti brzinu, usporiti. Osim mogućnosti da se krene dalje valjaka, igrač mora znati kako se koristi štap i biti u mogućnosti da i loptu, zadržati ga i baciti u gol.

Ono što je lice-off?

Baciti-u se vrši na početku utakmice, tokom perioda igre ili prekovremeno. Ako sudija ne može precizno pratiti utakmicu, on ima pravo da obustavi igru i ponovo početi sa aut. Da biste to učinili, dva igrača na štandu protivnika jedna nasuprot drugoj u centru polju. Lopta je na terenu, klub rivala u 20 cm od njega. Nakon zvižduka, igra može početi. Evo, svaki igrač mora pokazati brzinu i agilnost uhvatiti loptu.

Kao što je u regularnom dijelu utakmice, sudija može imenovati iz slobodnog udarca sa penala ili. Tokom ovog štrajka igrača stoje iza središnje linije. Golman stoji na golu, igrač koji će udarac - na znak za penal.

Za kršenje sudija može ukloniti igrač za 2, 5 ili više minuta. U nekim slučajevima, kada je došlo do grubog kršenja pravila, sudija može ukloniti igrač do kraja utakmice. Isključeni igrač ne smije se zamijeniti. U ovom slučaju, komanda ostaje sa manje igrača i ona postaje ranjivija.

Gledanja utakmica sudija. Jedan šef, koji je, zajedno sa igračima kreće na teren i osigurava da nema povreda. Druga dva su na vratima. Tokom ciljeve podižu zastavu, čime je pokazao da je loptu u mrežu. U svakom sporova, sudija može dati savjet ili da zatraži uživo video na utakmici. Tokom vremena, igra pazi sudija timekeepers. Smatraju koliko je potrebno igre, koliko je trajalo i zaustaviti produžetaka.

Da biste saznali kako igrati valjak hokej, potreban vam je mnogo vremena. Prvo moramo samo voziti na valjke, a zatim naučiti različite tehnike trčanja. Onda možete početi klizati sa štapom i loptu, naučite pravila igre. Kada će glavno jelo biti završen i student počinje da bude tečno u štap i loptu, možete preći na teže vježbe. Ovo je drugačiji oblik napada i odbrane, stalno ukazivao, obmanjujuće manevre.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.