Sport i fitnessMartial Arts

Olimpijski prvak David Musulbes

David Musulbes - poznat Gruzijski hrvač slobodnim stilom. On nosi titulu Poštovani Master of Sports. Igrao je na međunarodnim turnirima za nacionalne timove Rusije i Slovačke. Olimpijski šampion.

Biografija sportaš

David Musulbes je rođen 1972. godine u Ordzhonikidze, u glavnom gradu Severne Osetije. Sport je počeo u srednjoj školi kada je imao 10 godina. Živio je nekoliko koraka od sportskog kompleksa "Trud". U ovoj sobi je bio uključen u 10-godišnji dječak i bio je priprema za Olimpijske igre 2008. godine.

Da ga pobjedi spremni mentora Savely Biazrov, svjetski prvak dva puta, i Kazbek Dedegkaev, majstor sporta SSSR-a.

Prvi uspjeh

Prvi veliki pobeda David Musulbes osvojio već 1993. godine, kada je imao 21 godina. Postao je prvak Rusije u prestižnom težine kategoriji do 100 kg.

Godine 1994. otišao je u svjetskom prvenstvu u Istanbulu, gdje je osvojio bronzanu medalju. Turnir je osvojio njemački Aravat Saba, drugo mjesto pripalo na azerbejdžanski Davud Magomedov.

Godine 1995., David Musulbes osvojila zlato na Evropskom prvenstvu u francuskom gradu Besancon. U finalu osvaja slovački Milan Mazáč. U ovom slučaju, sportaš postaje "teški" kategorije - do 120 kg. U istoj sezoni je osvojio Svjetsko prvenstvo, ali nakon nekoliko godina dobio titulu počasnog Master of Sports. Njegova dostignuća su cijenjena.

Svaku priliku da ode na Olimpijadu David Musulbes, čija biografija je povezana sa sportom ikada imali još 1996. godine, kada je konkurencija održan u Atlanti. Međutim, u posljednjem trenutku ispostavilo se da iza reprezentacije.

Olimpijskim igrama u Sidneju

Do 2004. godine, David Musuľbes dobio je još jedan bronzu na Svjetskom prvenstvu, postaje prvak Evrope dva puta. Na Olimpijskim igrama u Sidneju, Australija stiže na čin jedan od favorita turnira. Na takmičenjima, nastupa u najprestižnijim kategoriji - do 130 kg.

U polufinalu, on je za razliku od iranske rvač Jadida. Quest traje od David Musuľbes prednost, ali samo uspio pobijediti na bodove, ali suho, 3: 0.

U paralelnom bitka Uzbek Artur Taymazov dobiva oznaku "touch" recepcije protiv kubanske Rodriguez.

Sudbina zlatnu medalju riješiti ruski i Uzbek. Istovremeno David Musulbes čije državljanstvo - Gruzijci nije igrao za Gruziju, dajući prednost ruskog tima. Rezultat borbe 5: 2 u korist David. Glavni junak ovog članka postaje olimpijski šampion. Ova zlatna medalja je bio posljednji za ruske reprezentacije na Olimpijskim igrama, a 32 u timu događaj.

Priprema za narednu Olimpijadu

Ozbiljan kandidat za osvajanje u svojoj težinskoj kategoriji i David Musuľbes je uoči narednih Olimpijskih igara, koji je održan u Ateni 2004. godine. On je osvojio dva svjetska prvenstva za redom, ali reprezentacija nije dobio. Ne na principu sporta, a zbog neke spletke koja je vladala u to vrijeme u komandu.

Priznanje dobio je ne samo u Rusiji već iu inostranstvu. Na primjer, u Bugarskoj, dobio je simboličan naziv za najboljeg sportistu freestyle. U 2003. godini, da izda treći pobjedu na Svjetskom prvenstvu nije mogao David Musulbes. Hrvanju slobodnim stilom je mnogo izgubio u zabavu na turniru, koji je održan u američkom New Yorku. David Musuľbes, kao i drugi ugledni rvač - također ruski državljanin Buvaysar Saitiev negirao američke vize. Sve to ima negativan učinak na njegovo stanje, on je čak razmišljao o kraju profesionalne karijere. Čak je u jednom trenutku bio trener za ruske reprezentacije, nakon što je radio u ovom postu za tri godine.

Povratak na tepihu

U 2008. godini, David Musulbes čija fotografija više puta krasila naslovne stranice sportskih publikacija, odlučuje da se vrati u ovaj sport. Postaje član reprezentacije Slovačke u hrvanju slobodnim stilom, a ovaj tim ide na Olimpijske igre u Pekingu.

Iznenađujuće je da je David Musuľbes nastavio trening samo šest mjeseci prije početka Olimpijskih igara. Na Evropskom prvenstvu u Tampere, Finska, prva nakon duge pauze, dolazi samo do finala, koja gubi. Međutim, nakon završetka događaja ispada da je njegov protivnik u odlučnu borbu bio je pozitivan na doping testu. On je lišen nagrade, postaje prvak David Musuľbes.

The Olimpijske igre u Pekingu

U avgustu 2008. godine, dolazi na Olimpijske igre u Pekingu, u dobi od 36 godina. Njegov način počinje sa 1/8 finala, gdje se suočava nigerijske Wilson Sevari. David Musuľbes osvaja sa jasnu prednost od 9: 0.

U četvrtfinalu, on dobija više iskusnih protivnika u mađarskom Otto Aubeli, bronzane medalje na prvenstvu svetskim i evropskim. Novoosnovanom slovački borac osvaja sa skromnim rezultatom - 4: 1.

U polufinalu ide na svoj večni rivala - Uzbek Artur Taymazov. David Musuľbes snažno opirala, ali ne i zaraditi bodove, dok je njegov rival sudija obračunava dva boda.

Poslednja prilika da osvoji olimpijsku medalju - borbe za treće mjesto. David Musuľbes sastao sa kubanskim Disney Rodriguez, je priznao uoči ruskog državljanina Bakhtiyar Ahmedov.

David Musuľbes osvaja glatku pobjedu 8: 2. I dovodi do trezora Slovačke tim bronzanu medalju u hrvanju slobodnim stilom. Usput, u finalu u kategoriji težine 120 kilograma osvojio Tajmazov, on je bio jači Ahmedov - 4: 0.

Trenutno, David Musulbes se vratio u Rusiju iz Slovačke. Ona radi u glavnom gradu, u upravljanju komiteta u Moskvi sporta, pod nadležnošću Alekseya Vorobeva. U njegovoj zoni odgovornosti specijaliziranih srednjih škola olimpijskog rezerve №1.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.