Sport i fitnesTenis

Svetlana Kuznetsova: tenis, porodica, lični život, hobiji

Kuznetsova Svetlana Aleksandrovna - izvanredan teniser, pobednik nekoliko takmičenja u Grand Slam seriji. Postdiplomski master Rusije.

Svetlana Kuznetsova: Biografija

Budući šampion rođen je 27. juna 1985. godine u Sankt Peterburgu u porodici sportista. Od detinjstva, Svetlana je navela ljubav prema zdravom načinu života. Svako jutro za porodicu počelo je sa zajedničkim nabojem, šetnje na svežem vazduhu.

Svetlana Kuznetsova je počela ozbiljno brinuti o sportu? Tenis je bio za svoj deo života u dobi od sedamnaest godina. Bila je na terenu, devojka je bila stvarno oduševljena. Takva osećanja uspela je da se sačuva iu odrasloj dobi.

Prva ozbiljna pobeda došla je Svetlanoj 2001. godine, kada je sportista dobio profesionalni status u dobi od 16 godina. U prvoj sezoni uspela je pobjediti počasni turnir ITF-a. U 2004. godini, sportista je dostigao poslednju fazu US Open i osvojio takmičenje. Ali neočekivan uspeh je bio samo početak. Na kraju krajeva, teniser je shvatio da će nova dostignuća zahtijevati od nje da radi još teže u obuci i povećanju predanosti.

Pobjeda i nagrade Svetlane

Kuznetsova Svetlana Aleksandrovna češće od drugih domaćih tenisera bila je u finalu duela serije Grand Slam turnira. Do takvih visokih faza takmičenja sportista je dostigla 6 puta u parnim takmičenjima i 4 puta u jednoj kategoriji.

Kao što je već pomenuto, Svetlana je pobjednica US Open-a. 2004. godine, na završnom takmičenju, Kuznetsova je osvojila drugu rusku atletiku Elena Dementieva. Sledeći finale, u kojem se teniser još jednom susreo sa sunarodnikom, održao se na turniru "Roland Garros" 2009. godine, kada je sportista pobijedila Dinara Safin.

Koja druga dostignuća su osigurala Svetlana Kuznetsova? Tenis joj je dozvolio čak 30 puta da igra na naslovnoj utakmici najvećih svetskih turnira. Do danas, sportista deli prvu poziciju u rangiranju ruskih sportista prema broju finala, zajedno sa Maratom Safinom i Marijom Šarapovom.

Svetlana Kuznetsova (teniserka): lični život i hobiji

Izvan teniskog terena, ruski sportista pokušava da vodi običan život. Svetlana je ljubitelj fudbala. Najveće zadovoljstvo dolazi njenoj omiljenoj ekipi - St. Petersburg "Zenith". Prati uspjehe Kuznecovog kluba i pauze između nastupa na svjetskim teniskim turnirima.

Još jedna slabost Svetlana je snowboarding. Osim toga, bez vremena treninga teniser želi da pleše u modernoj muzici, da uči strane jezike.

Traženje životnog partnera za danas nije najvažniji zadatak koju Svetlana Kuznetsova postavlja sebi. Tenis trenutno je prioritet sportkinje, kako je sama ruska šampionka više puta izjavila.

Porodica

U svojoj mladosti Svetlana je otac bavio biciklom, a sada učestvuje u pripremi mladih sportista za ozbiljan početak u ovoj disciplini.

Majstor tenisera je više puta osvojila zlatne nagrade u svim istim biciklistima, posebno 6 puta što je osvojila na svetskim prvenstvima. Ima titulu počasnog majstora sporta SSSR-a. Danas je trener u jednoj od sportskih škola u Sankt Peterburgu.

Brat Svetlana Kuznetsova je vicešampion na Olimpijadi u Atlanti, gde je u jednom trenutku dobio dobitne i prestižne nagrade na trkama ruske reprezentacije na ciklusu.

Najnovija dostignuća sportista

Kakav uspjeh se danas može pohvaliti Svetlana Kuznetsova? Tenis je za nju predmet stvarnog života.

2015. godine, na duelu protiv italijanske Francesce Schiavone na Grand Slam turniru u Francuskoj, sportista je odigrao najduži meč u svojoj karijeri, postavljajući rekord. Na kraju sastanka, Rus je izgubio protiv svog protivnika, a ukupno vreme koje su teniseri proveli na terenu je bilo 3 sata i 50 minuta.

U istoj sezoni 2015/2016 Svetlana Kuznetsova zabeležila je još jednu titulu šampiona na turniru u Kupu Kremlja. U finalnoj utakmici, šampion je porazio još jednu rusku ženu Anastaziju Pavljuchenkov. Sastanak je završen u dva seta, čija je neriješenje trajala samo 1 sat i 18 minuta.

Najnovija dostignuća u najnovijoj karijeri Svetlane je pobeda u nizu takmičenja "Premier", koja je ove godine održana u Sidneju. Na putu do naslova Kuznetsova prošla je mreža takvih sportskih igrača kao što su Simon Halep, Sabina Lisicki i Sarah Errani. Na završnom sastanku turnira, Svetlana je pobedila tenisera iz Portorike Monike Puig. Tako je ruski sportista osvojio svoju 16. titulu karijere.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.