Sport i fitnessSportovi na otvorenom

Zimske olimpijske igre 2002 Salt Lake City: učesnika, pobjednici

Zimske olimpijske igre 2002 održan u Sjedinjenim Američkim Državama. To je bio devetnaesti po redu igre, u kojoj su učestvovali 77 zemalja. Osamnaest od njih dobio najviše dostojanstvo nagrade. U neslužbenim ekipnom plasmanu prvo mjesto okupirali Norvešku. Ovaj događaj je zanimljivo, kao i, kao i činjenica da je, Kine i Australije osvojila prvu zlatnu medalju za čitav period učešće u Zimske igre.

obuka

Salt Lake City - glavni grad američke savezne države Utah. To je visoko razvijena površina sa populacijom od oko 1 milion ljudi. On ima prednost transport i geografski položaj. Prije nego što su održani početka igara u njemu izgradnji. poseban sistem lakog metroa, modernizirana autoput je stvoren. Amblem igara služio kao slika u obliku svijetle pahulje. Simbolično, slika je značilo prirodni kontrasti države, raznolikost svoje kulture, kao i hrabrost sportista - takmičara. Igre maskota služio tri životinje: zec, medvjed i kojota, što je značilo brzinu, visinu i snagu. Zvanični plakat prikazuje zastavu koja leti iznad snježne vrhova, koji se nalaze u državi. Na prvi igra prisustvovali su predstavnici nekih azijskih zemalja: Hong Kong, Nepal, Kamerun. Još jedna zanimljiva činjenica je da je ukrajinski tim se sastojao od dva puta više učesnika nego u vrijeme njegovog debi.

inovacije

Olimpijskim igrama 2002. godine pamtiti po publike na činjenicu da je izmijenjen. Organizatori kostur vratio u program, kojem su prisustvovali i muškarci i žene. Posljednjih su imali priliku da se takmiči u bob. U biatlonu sportski su dodati u trku, ali u biatlonu - sprintu. Osim toga, na kratke staze, nova daljine - 1500 metara. Za još jednu inovaciju uključuju činjenicu da je pravilan dizajn medalja razvijen je po prvi put za svaki sport.

problemi

Olimpijadu 2002. godine u pratnji niza skandala. Sve je počelo sa izborom lokacija igara. Američki grad je odmah izabran u prvom krugu glasanja Međunarodne komisije. Nakon Salt Lake City postao glavni grad igre, neki članovi MOO su osumnjičeni u činjenici da su primili naknadu za svoju odluku. Osim toga, ponašanje takmičenja je bio u pratnji doping skandala, tako da su neki sportisti oduzeto naslova i zlatne medalje. Ali najneobičniji incidenta je došlo tokom obavljanja sportskih parova na ledu, kada je Olimpijada održana 2002. Umjetničko klizanje je zapamćena dugo zbog neobične pojave u vezi sa određivanjem pobjednika. Zlato osvojio ruski sportisti, ali kanadski par je podnio žalbu, nakon čega su razmatrani rezultati, a žiri dodjeljuje ih prvo mjesto.

Ostale pobjedama Rusi na ledu

Olimpijadu 2002. godine u znaku nekoliko važnih događaja za lokalne skejtera. U ženskoj singl klizanje kontroverzni osvojio američki atletičar S. Hughes, pobijedivši I. Slutskaya samo po jedan glas. Ali u muškoj klizanje prvog i drugog mjesta bili su, naravno, za Ruse. A. Yagudin osvojio zlato, dobija rekordan broj bodova za svoj besplatan program. Drugi je E. Pljushchenko. 2002. (Olimpijada) bila je prekretnica u karijeri za njega, kao što je bilo u ovom trenutku je osnovana sebe kao budući kralj leda. Njegov briljantan nastup ostavio nikakve sumnje o tome ko će biti sljedeći prvak. I zaista, u 2008. godini bio je prvi u konkurenciji i apsolutni lider u uredu.

skijanje

Prilično zanimljivo pobijediti u utrci upamćen za Olimpijadu 2002. godine. Biatlon je postao orijentir zahvaljujući događaj za učešće poznatog norveškog atletičar W. Bjoerndalen, koja je osvojila samo tri počinje, i palicu. Osim njega, treba spomenuti izvanredna dostignuća hrvatskih sportaša Ya Kostelić, koji je tri zlatne i jednu srebrnu medalju, bez obzira na nedavne operacije. Rusi su učestvovali u ovoj vrsti sporta je u znaku velikih izazova: ruski sportisti, koji su uzeli zlato, kroz neko vrijeme bio optužen za doping i oduzeta medalja.

bronza

Nije u potpunosti uspješan za Ruse u tipovima utakmica je bila Olimpijada 2002. godine. Hockey - jedan od najnaprednijih sportova u našoj zemlji. Igrač, međutim, nije bilo lako. Posebno star team je sastavljen za konkurenciju, ali unatoč tome, u početku su Rusi odigrali neriješeno sa Amerikancima, a zatim izgubili od Finaca i na kraju zauzeo treće mjesto, dok je čekao, naravno, bili su vrlo visoki. Šampioni su bili Kanađani, a četvrto mjesto je Belorusija, koja je u ovoj zemlji pravi podvig.

zanimljivosti

Zimske olimpijske igre 2002. godine upamćen i po nekoliko značajnih događaja. Jedan od njih je da osvoji Australian sportista u trci. Zatim vođe konkurencije dva puta sudario sa drugim, omogućavajući Steven Bradbury uzeti zlatnu medalju. Još jedna zanimljiva činjenica - to je pobjeda crnih sportaša iz Sjedinjenih Američkih Država i Kanade u hokeju na ledu i bob. Na istom događaju Njemačka je rekordan broj nagrada, iako nije bio u mogućnosti da se Norveška oko u zlatu. U pogledu organizacije moguće je obratiti pažnju na činjenicu da se događaj desio pod pojačanim mjerama sigurnosti.

Pobjede i teškoća Rusa

Na početku takmičenja u domaćem skijaš teškim i upornim borbe izgubili zlato na italijanske rase. Ali bio sam u mogućnosti da osvoji prvenstvo ruski sportski par u umjetničkom klizanju. U pojedinačnoj utrci ruski skijaš osvojila bronzanu medalju. Nakon nekog vremena žena par zauzeo je drugo i treće mjesto, iza samo norveški skijaš. Narednih dana i doveli našu zemlju medalju u skijanju i trke. Međutim, to nije bilo bez zastoja: ženska ekipa u skijanju je diskvalifikovan, a to je bila ta koja je morala da uzme zlatnu medalju u skladu sa stručnjacima. Ista sudbina zadesila je skakač i kombinatore. Ali ruski skijaš osvojio je srebrnu medalju u maratonu, ali nakon nekog vremena dobila zlato, t. Da. Na pobjednik nalazi u krvi nedozvoljenih droga.

Rekord na ledu

Ali pobjeda najupečatljiviji je da se postigne A. Yagudin. On je sjajno izveo kratak program, čije ispunjenje se i dalje smatra referencu. Njegov nastup je dobio najviše vrednovanje sudija. Svi dodijelio mu je pobjeda, štaviše, on je prvi dobio maksimalnu ocjenu za umjetnost. Yagudin postao prvi sportaš koji je nastupao u svom govoru dva četvorki, od kojih je jedan bio uključen u kaskadu. to je bio vrhunac karijere za sportiste.

Brzo klizanje i bob

U ovom sportu, koji je jedan od vodećih našoj zemlji, nažalost, nisam uzeo jednu medalju. Ali je zanimljiva činjenica je da su gotovo sve udaljenosti su postavljene svjetske rekorde. Na prvom mjestu u nezvaničnim tabeli Holandija su u ovoj kategoriji. Njemački i američki timovi zaokružila prva tri, koji na prvom mjestu, ali se ispostavilo da bude manja od srebrne i bronzane medalje. Bob treba slaviti dostignuća Njemačke. Njemački deuce po četvrti put osvojila je prvo mjesto. Ova zemlja je također dominantan u utrci četvorku. Trojka se zatvara Amerikanci i Švicarske.

Kostur sanke i druge vrste

Ovaj sport je prvi put predstavljen ove igre od 1948. Istovremeno, žene su učestvovale u ovim takmičenjima. Na prvom mjestu je bila ekipa američkih, britanskih i Kanađani zaokružila prva tri. Naša zemlja ima jednu zlatnu medalju i završio četvrti. Sankanju i na vrhu Njemačka. Na nekoliko igara kompleta medalja su igrali kod muškaraca (twin i jedan saonice) i žena (jedan sankama).

U skijaškim skokovima na prvo mjesto zauzela je švajcarski i Nijemci. Također nagrade okupirane Poljske, Finske, Slovenije sportaša. U snowboarding Amerikanci osvojili sva tri seta medalja u muškoj kategoriji. To je bio prvi put od 1956. godine, kada je američki zvaničnici dobio cijeli podijum.

vrijednost

Igre u 2002. godini su bili važni, ako samo zato što je to bio prvi događaj u novom milenijumu. Međutim, nažalost, hosting ovaj događaj poremećena skandalima, kontroverzama i doping problema. Naša zemlja je došao u glavni grad igara u jakoj postavi, ali nekoliko zastoja dovelo je do toga da je tim izgubio brojne nagrade. Ipak, niko nije bio divan trenutak u memoriji navijača. To je prije svega veličanstveni govor E. Yagudin i Plušenko na slici muškaraca skejta I. Slutskaya i kod žena. Osim toga, zlato takmičara A. prašine ugodno zadovoljstvo domaće publike i stekao duplo cijena nakon skandala našeg skijaša. U velikom broju sportova na lokalnim sportista očekuje više (na primjer, u hokeju). Ipak, učinak ruskog tim bio dostojan. Što se tiče najjačih zemalja, njihov položaj u nezvaničnim ekipnom plasmanu su sasvim očekivano (posebno se to odnosi na Norveškoj, koji su dobro razvijena zimske sportove). Dakle, na Olimpijskim igrama 2002. godine, čiji su rezultati, u principu, biti prirodan, bez obzira na sve kontradikcije, cijeli ostavio dobar utisak sa publikom.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.