ZakonDržavi i pravu

Pravila na ledu.

Svako ko igra hokej, pravila su dobro poznati. Međutim, malo ljudi zna da je stručni tim prvi hokej na ledu formirana u devetnaest četvrtoj godini. To je bio kanadski tim, tako da je rodno mjesto sporta prihvaćen, naravno, smatra Kanada. Hokej, pravila koja su odmah instaliran vrlo brzo postao vrlo popularan. Već u 1900 i dvadesete godine bio je uključen na Olimpijskim igrama. Utvrđenih pravila u hokeju do sada uživao u cijelom svijetu. Naravno, s vremena na vrijeme su napravili neke promjene, ali dali se igra još više dinamičan, vizualni i zabavu.

Kao i do sada, igra se sastoji od tri perioda. Neto vremena svaki od njih određuje dvadeset minuta. Pauzi između perioda je petnaest minuta. Svaki period je praćena promjena vrata za svaki od timova. Nakon što je lice-off pak počinje odbrojavanje igre, a uz zvižduk sudije da ga zaustavi, to su pravila igre hokeja. Sudija čini aut pak između štapići od dva igrača okrenuti jedan prema drugom.

Svaki tim igrača u rasponu 20-25 ljudi. U isto vrijeme na ledu mora biti šest igrača po timu: golman i pet polja. Međutim, u zakazano dodatnog vremena na terenu četiri igrača iz umjesto pet. Tokom hokej pravila igre omogućavaju igračima da zameni, a ne samo u pauzama, ali i direktno u tom procesu.

U ovom sportu je dozvoljeno i borba za vlast. Ali postoje određena pravila, koja, nažalost, nisu uvijek poštuju. Zabranjeno je da odloži ruku protivnika ili štap, lakat, kao i napad na igrača, koji ne posjeduju pak. Strogo je zabranjeno koraka. Neki igrači su namjerno na kršenje pravila, što je izazvalo reakciju protivnika. Drugi oslanjaju na činjenicu da bi se njihovo kršenje ostati neotkriven od strane sudije.

Što se tiče borbe za vlast, prije nego što je dozvoljeno samo u end zoni, a od 1970, snaga potezi su dozvoljene po cijelom terenu.

Usput, pak je uveden u igru na drugačiji način. Sudija samo stavi ga na terenu led, i na taj način uzgajaju kugle protivnika. Zatim je brzo oporavio nakon sudijskog zvižduka u stranu. Tek nakon nekog vremena počeo da baci pak.

Hokej, čije pravila moraju se poštovati, ima svoj sistem kazni. Igrač Uljez obično kažnjava dvije minute kazne. U slučaju povrede njegovih protivnika ovaj put je povećan na pet minuta. Kažnjavanje igrač koji služe u kazneni prostor. Postoje takozvani disciplinski uklanjanje, u kojoj je igrač uklonjena za deset minuta ili do kraja utakmice. Daljinski igrač je zamijenjen u ovom slučaju je drugačije. Također, kazna može biti praćen cijeli tim, na primjer, za kršenje broja zaposlenih. U ovom slučaju, kazna može poslužiti bilo koji igrač tog tima.

Ako je igrač ostaje samo golman jedan na jedan, a protiv njega je počinio prekršaj, sudac ima potpunu ovlast da imenuje penal, koji se zove pucnjave.

To može biti situacija u kojoj igrač je izašla sa prazan gol jedan-na-jedan protiv njega prekršili pravila. U ovom slučaju, sudija cilj postigao, čak i ako se pak i otišao na vratima.

Većinu vremena igra može završiti neriješeno. Onda ne može biti dodatno vrijeme. Ako je rezultat ponovo kravatu, ishod borbe je riješen sa pucnjavi - slobodna bacanja. Pobjednički tim, nadređeni protivnik u broju golova.

Trenutno je aktivan razvoj stečenih i ženske hokej, pravila koja se ne razlikuju od muškaraca, a on neće priznati na svoju zabavu. Ženski hokej je također uključena u Olimpijske igre.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.