Ruski odbojka Poletaev Victor: Put ka uspjehu

Ruski Viktor Poletaev - visok nivo odbojke. Sportaš i dalje imao samo 21 godina, a on je već nekoliko sezona, je ključni igrač Kazanj "Zenit" i uključena je u reprezentaciju Rusije.

školskih dana

Viktor Evgenevich Poletaev rođen 27. jul 1995 u Čeljabinsk. Na početku studija u školi dječaka pokazala interes u atletici, ne obraćaju pažnju na druge sportove. Međutim, u 5. razredu, na insistiranje svog prvog odbojke trener Elena Alekseevna Timofeeva, primijetili talenat mladih Vitina, išao u školu sportski razred, gdje je počeo teško trenirati na odbojkaškom terenu.

Kao tinejdžer, sa impresivnim podacima za odbojku, Poletaev Victor počeo da nastupa u regionalnim i nacionalnim takmičenjima kao dio njihove škole. Moć sportista u kombinaciji sa igrom viziju i talent izviđači nisu napustili ravnodušnim profesionalno odbojku timova, a početkom 2012. godine, 17-godišnji ruski je potpisao svoj prvi ugovor, postao igrač odbojkaškog kluba "Zenit" (Kazan).

junior start

Od ranih dana kao dio kluba Kazanj Poletaev Victor preuzeo vodeću ulogu. Napredak i ambicije sportaš je bio prisiljen da bi privukli pažnju na sebe i stručni štab reprezentacije, što je uzrokovano ruskog tokom njihovog prvog sezone "Zenit".

Kao rezultat toga, u 2013. godini, Viktor je imao trening u omladinskom timu Rusije za utakmice Europskog prvenstva, koje je već u ulozi kapetana. Turnir mreže Rusi su bili vrlo jednostavan - u timu grupe izgubila samo 2 seta u 5 susreta u polufinalu poražen Belgija, ostavljajući je da nema šanse, ali u finalu i osvojili Poljska, uspio da se drže na jedan set u meču. Prema rezultatima turnira Poletaeva Victor prepoznat kao najvredniji igrač takmičenja.

Dvostruki svjetski uspjeh

Zahvaljujući pobjedu na Evropskom prvenstvu ruski tim izabran za Svjetsko prvenstvo, gdje je bio pozvan Victor. I na Svjetskom prvenstvu Rusi ponovo nismo doživjeli ozbiljan otpor, postaje neprikosnoveni pobjednik u 8 utakmica davanje protivnici samo dva seta. Poletaev na turniru bio je među najboljima ponovo je izabran za dijagonale u simboličkom tima.

Inspirisan uspjehom, Viktor nije tu zaustavio, a sve u istom 2013 su učestvovali u svjetskom prvenstvu mladih, gdje sportisti učestvovao dvije godine stariji od Rusa. Ali ovo nijansa svoja iskustva Poletaev potpuno zatvoren - u teškoj borbi protiv ruskog tima iz grupe od svega, kao rezultat postane pobjednik, ostavljajući nema šanse da Brazil u finalu. Najmlađi sportista takmičenja na kraju turnira proglašen je za najboljeg igrača prvenstva.

Igra je bazirana na "Zenit"

Narednu sezonu je označen za odbojku pogodio osnovu "Zenit". Zbog povrede Maksima Mihajlova Poletaev Victor je ušao u glavni deo na igrama "Final šestorke" Rusko Prvenstvo sa klubom osvojio prvenstvo i domaćem prvenstvu. U 2015. godini ruski kolekcija sadrži više broj nagrada. U sklopu kluba "Zenit" (Kazan) Victor po drugi put uzeo trofej u FA kupu i nacionalnim takmičenjima, i pomogao tim osvojiti Ligu prvaka, Superkup Rusije i zauzeti drugo mjesto na Svjetsko klupsko prvenstvo u Brazilu, gdje Kazan izgubili u finalu samo lokalna "Sada Cruzeiro".

Uz napredak Viktor je bio vidljiv golim okom svake godine, a septembra 2015. godine je debitovao za glavni odbojkaške reprezentacije, igra pod rukovodstvom Vladimir Alekno na Svjetsko prvenstvo. 2016 je postao samo još jedan uspjeh za sportiste. Opet Poletaev Victor osvojio nekoliko nacionalnih nagrada po drugi put u karijeri osvojio Ligu prvaka. Međutim, nezadovoljni količinu vremena za igru zbog vratite se u bazu Mikhailova, zbog onoga što nisu dobili na Olimpijske igre u ljeto se složili da ide za iznajmljivanje u Kemerovo "Kuzbass".

U novom klubu Poletaev jednom pokazao koliko je bio gladan prije utakmice doprinijeli su rast i uspjeh lokalnog tima. Kao rezultat toga, na početku prvenstva Victor neko vrijeme vodio trku strijelci u prvenstvu. A sportaš trenutno čeka završetak sezone, da ponovo pokuša da osvoji mjesto u "Zenit".

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.