Sport i fitnessEkstremni sportovi

VN Brazila: povijesti, najuzbudljivije rasa i zanimljivosti

"Formula 1" - jedan od najuzbudljivijih i spektakularne svjetska prvenstva. Svaki Grand Prix - to je emisija u kojoj publika može vidjeti sjaj ozbiljnu borbu do posljednjeg metra udaljenosti. Ovo rivalstvo ne samo trkače, ali i timova. VN Brazila je jedna od najprometnijih u cijelom kalendaru. To i ne čudi, jer se tradicionalno ovdje održati posljednje utrke sezone. Ponekad sudbina prvenstvo odlučio na ovoj stazi.

"Formula 1" Grand Prix Brazila: povijest

Utrci prvi automobil u Brazilu počele su još 1934. godine, ali u fazi je službeno dodan u kalendar samo u 1973. na mjesto izabran je Sao Paulo. Prve dvije godine u utrci osvojio je Brazilac Emerson Fittipaldi. 1977. zbog prigovora je odlučio da se preseli u fazi u Rio de Janeiru, ali je 1979. godine, "Formula 1" Grand Prix Brazila vratio u Sao Paulu.

Tokom ovog perioda, grad dogodio proces urbanizacije, stanovništvo stalno povećava. Rastao i broj siromašnih koji žive u slamovima. Kao što je poznato, "Formula 1" - to je sport za bogate. Postoje u leđa mnogo novca. Ovo oštroj suprotnosti sa siromaštvom mnogih ljudi u Brazilu. Dakle, u 1981. VN Brazila je vratio u Rio, gdje je bilo više bogatih. Ove godine je konkurencija bila prilično skandalozno.

Riders Alan Dzhons i Keke Rosberg koji su završili prvi i drugi, odnosno, je diskvalifikovan zbog kršenja propisa. On je proglašen pobjednikom Alain Prost. Ovaj veliki trkač zvali Kralj Rio, jer je uspeo da pobedi u ovom stazi osvojiti još četiri puta. Nelson Piquet da se natječu s njim dva puta.

1990. godine, "Formula 1" Grand Prix Brazila vraća u Sao Paulo. Četrdeseti karijere osvojiti i šesti u Brazilu uspio osvojiti Alain Prost. Naredne godine, pobijedivši u utrci Ayrton Senna, a zatim 1993. godine. Godinu dana kasnije svoju prvu pobjedu u Brazilu osvaja Michael Schumacher. On je uspio da završi na prvom mjestu tri puta u svojoj karijeri.

"Formula 1" Grand Prix Brazila 2007

To je na ovoj stazi je ponekad sudbina prvenstva. Prije trke za titulu tvrdi tri pilota. Završena po pravilu, sezona VN Brazila. Kvalifikacije je vrlo važno, jer svako treba nije završio niži od određenog položaja i očekujemo da ne rivala. Kimi sretan sa samo pobjedu, ali Hamilton mogao održati ne manje od jedne petine, Alonso morao doći barem drugi.

Ali ne i za ništa je nepredvidljiv "Formula 1" Grand Prix Brazila. Kvalifikacija se sastoji od tri sesije. Osvojio pole Felipe Massa, Hamilton je bio drugi, Alonso - treći i Raikkonen samo uspio da se četvrto mjesto. Ali u utrci situacija promijenila. Massa je uspio zadržati na prvom mjestu, a ovdje Hamilton počeo imaju problema. Raikkonen uspio Alonso oko. Sada prvenstvo zavisila Felipe Massa. Promašio je Kimi Raikkonen, koji je pogodio za prvo i postati svjetski prvak. To je bio fantastičan trka.

Najdramatičnije Grand Prix u povijesti

Ali prava drama odigrala se u godinu dana. Glumci su bili isti učesnika. Samo naslov tvrdi brazilski vozač Felipe Massa i Britanac Lewis Hamilton. Oni su bili u stanju pokazati zašto je popularan u svijetu "Formula 1". VN Brazila kvalifikacije bi mogle utjecati na tok trke, jer je Felipe morao biti sigurni da pobijediti u utrci i očekivati da će Hamilton se održati ispod peta. Jedini način Massa može postati prvak.

Trkačkog vikenda se sastoji od nekoliko faza. Ovo se razlikuje od drugih sportova, "Formula 1". VN Brazila kvalifikacije za tim Lewis Hamilton je bio vrlo važan. Oni su odlučili da se kladim na pouzdanost da je Britanac je definitivno u prvih pet. Felipe Massa je bio dom Grand Prix Brazila. Kvalifikacije je trebalo da se okonča pole-pozicije za njega. I tako se to desilo. Nakon početka, Massa je uspio zadržati na prvom mjestu, dok je Hamilton zauzeo peto, da je to u redu. Ali za deset krugova prije cilja išao tuševi, vozači pereobul ali Timo Glock i Jarno Trulli.

Uprkos činjenici da je Hamilton se vratio na stazu za Glock, on je i dalje peta, dok je pretekla mladog njemačkog Sebastian Vettel. Bilo je fantastično, jer je preticanje učinio Massa prvak. U kutijama "Ferrari" su već počele da bude sretan, ali nakon nekoliko sekundi primijetiti da Glock nije mogao nositi s automobilom na mokroj stazi, a Lewis je ipak uspeo da završi peti.

Massu zatim pozvao 30 sekundi šampion. On je dobio trku, ali je izgubio prvenstvo. Vjerojatno, to je bio jedan od rijetkih nagrada ceremonija, na kojoj je nasmijan niko, a pobjednik je čak i zaplakao. Takva iznenađenja ponekad predstavlja "Formula 1". VN Brazila kvalifikacija, gdje Massa osvojio pole i osvajanje utrke nije ga osvojio titulu prvaka.

zanimljivosti

"Formula 1" Grand Prix Brazila održanom na stazi "Interlagos". To je vrlo teško za vozače, jer imaju za pomicanje kazaljki na satu. Postoji nekoliko prilika za preticanje.

"Formula 1" Grand Prix Brazil (kvalifikacije i utrka) može proći s promjenjivim vremenskim uvjetima. Vrućina može zamijeniti jak pljusak. Na visokim temperaturama u automobilima postoji snažna trošenje guma. "Formula 1" Grand Prix Brazila - posebna rasa, tu je bio svetski šampion Alonso i Hamilton, ali oni nikada nisu osvojili. ovo je faza da završi sezona od 2004. godine.

VN Brazila - historijski trag u neverovatnoj atmosferi i veliki navijači. Utrka je pravi šou. Tu nikada nije dosadno. Dobra vijest za ljubitelje je da je ugovor za VN Brazila je produžen do 2020. godine.

Copyright © 2018 bs.unansea.com. Theme powered by WordPress.